Наша бібліотека

Шкільна бібліотека – інформаційний центр, який забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями з навчальних предметів, виховує бажання розширювати обсяг інформації знайомитись із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними: виховує творчого читача.

Бібліотека спецшколи знаходиться на першому поверсі школи.

Загальна площа бібліотеки 50,9 кв.м.

Читальний зал та абонемент об’єднані є в наявності книгосховище.

Загальний книжковий фонд бібліотеки складає: 5683 примірники (це звичайні книги, книги з збільшеним шрифтом та книги для сліпих дітей шрифтом Брайля).

Бібліотеку відвідують 120 учнів-читачів,  52 педагоги, батьки та випускники школи.

Бібліотека пропонує :

-   актуальні науково-пізнавальні книги

-   енциклопедії та довідники

-   художню літературу

-   підручники та навчальні посібники

-   періодичні видання

-   послуги Інтернету та копіювання

В бібліотеці знаходиться комп’ютер, який підключений до мережі Інтернет, збільшувальний принтер, який дає змогу збільшувати учням необхідний матеріал,

збільшувач за допомогою якого учні з слабим зором мають змогу читати.


Фонд шкільної бібліотеки систематизовано за віковими групами книгокористувачів та розставлено на полицях на основі структури бібліотечно-бібліографічної класифікації. Стелажі з основним книжковим фондом розміщено при відкритому доступі для читачів, що дає їм змогу краще вивчати розміщення та склад книжкового фонду, вільно у ньому орієнтуватися.

 


Працюючи в тісному контакті з педагогічним колективом школи систематично проводиться інформування вчителів про нові документи в галузі освіти, матеріали викладання предметів, методики сучасного уроку, нові підручники та новинки літератури. Ця інформація висвітлюється в інформаційних списках нових надходжень, які вивішуються в учительській кімнаті та на стенді біля бібліотеки. В результаті тісної співпраці бібліотекаря і вчителя напрацьовано багато матеріалів для проведення уроків, виховних бесід. Створено та поповнюються папки необхідним матеріалом для проведення різних заходів.: „На допомогу вчителю”, „Твоя безпека”, „Уроки громадянської освіти”, „Добро починається з тебе” та ін.

Систематично у бібліотеці організовуються:

- виставки нових надходжень: "На хвилинку зупинись - нові книги  подивись", "Літературні новини";

         - виставки до предметних тижнів;

         - цикли книжково-ілюстрованих виставок:

"Літературний календар місяця",

 "Мій любий рідний стоголосий краю",

"Державна символіка: походження, традиції, доля";

- тематичні полиці: "Твій друг природа",

 "Літературними стежками рідного краю",

  "Є право - значить є надія";

 - перегляди літератури:

"Професій тисячі - твоя одна",

"Хочеш бути красивою? Будь ласка!";

-         перегляди періодичної преси

 

 

 

 


Оформлюються тематичні виставки присвячені знаменним датам

 

 

 


Популяризація літератури з метою забезпечення інформаційних потреб здійснюється також за допомогою проведення різноманітних творчих акцій шкільної бібліотеки спільно з педагогічним колективом школи.

З великим інтересом учні стають активними учасниками проведення літературних подорожей, вікторин, усних журналів, презентацій, ігор, конкурсів, зустрічей „Крісло для гостя” тощо.

 

 

 

 

Цікаво проходять зустрічі з казковими героями

 

 

Життя не стоїть на місці. Інформаційні технології передбачають швидкий доступ до інформації через Інтернет, електронну бібліотеку. Вже чотири роки як в нашій школі питанню інформатизації всіх сфер навчальної діяльності, включаючи бібліотеку, надають особливу увагу.

Робота учнів у шкільній бібліотеці під час підготовки до заліків, написання рефератів, пошук матеріалів під керівництвом бібліотекаря усе це зацікавлює їх, вони набувають досвіду, отримують глибші знання.

В школі діє учнівське самоврядування . Декілька членів учкому, активісти, допомагають мені у вирішенні важливих завдань, зокрема:

 

 ¦ допомагають в організації та проведенні творчих акцій бібліотеки;

 ¦ організовують та проводять рейди-перевірки стану підручників;

 ¦ допомагають робити аналіз читання книг учнями щомісяця і за рік;

 ¦ виписують прізвища боржників і розносять нагадування у класи;

 ¦ допомагають обробляти нові книги: поставити штамп;

  ¦ підшивають газети, розкладають журнали

 

Робота шкільної бібліотеки знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Директор, з великим розумінням ставиться до нагальних потреб бібліотеки. Завдяки його старанням у школі створені належні умови для функціонування бібліотеки. Читачі мають змогу комфортно користуватися періодичними виданнями, творами друку, енциклопедіями тощо. Ситематично поповнюється фонд бібліотеки сучасними ілюстрованими виданнями, що дає можливість більше зацікавлювати учнів у читанні.

Отже, будучи по своїй суті інформаційним центром нашої школи, бібліотека активно впливає на свідомість учнівської молоді, формує відповідальність за творення незалежної України, спонукаючи до активних практичних дій, духовно збагачує її.

Вітаю Вас Гість